Hakkımızda

 

K Plus Gida San. Ltd. Sti

2011 de kurulan K PLUS Gida San. Ltd. Sti. Bodrum yarimadasindaki ilk ve tek lokum uretim tesisidir.
Başta Bodrum Lokumunun yaratıcısı olarak Bodrum narenciyesine katma değer sağlamak amaçlı ürünleri üreten firmamiz her sene artan urun cesitleriyle dünyaya Bodrum ismini turizm dışında da tanıtmayı amaçlamaktadir.
Doğal Yöresel Ürünler Satış ve Üretim Tesisi
- Bodrum mandalin ve satsuma lokumu
- Reçel
- Şekerleme
- Mandalin ve Satsuma kolonyası

BDRM Bodrum Lokum

Bir başkadır Bodrum’da yaşamak, Bodrum’u yaşamak ve yaşatmak. Ama bambaşkadır Bodrum’u Türk tarihi ve damak tadı ile bütünleşmiş tatlılarımızdan olan geleneksel TürkLokumu ve diğer lezzetler ile buluşturmak.

Ege’nin muhteşem doğasının bir eseri ve sadece Bodrum’a özgü coğrafi belgeli tamamen doğal narenciyelerin eşsiz tadlarına, havayı saran muhteşem kokularına ve yılların gastronomi bilgi birikimine Bodrum aşkı katılarak yaratıldı Bodrum Lokum’ları.

Bodrum Lokum’larının yaratıcısı olan Kanat Kıral, 1986 yılında yerleştiği ve aşık olduğu Bodrum’dan Avusturalya’da gastronomi eğitimi almak için ayrıldı. Eğitimini tamamlayıp, Bodrum’a geri döndükten sonra gastronomi eğitiminde edindiği yeni fikirleri ile Türk Lokumu’nun geleneksel yapısını harmanlayıp sentezleyerek Bodrum’a özel kokusu ve lezzeti ile her yerde ağzımızı tatlandıracak ve Bodrum’u sizlere yaşatacak olan muhteşem lezzetleri ortaya çıkardı.

Tamamen doğal, yoğun aromalı ve ağızda eriyen lezzetli Bodrum Lokum’ları, glükoz veya mısır şurubu kullanılmadan, sadece kristal toz şeker ile çekirdeği ve kabuğu ayrılmadan hazırlanan %100 meyve püresi birleştirilerek Ortakent/Bodrum’da özenle üretilmektedir.

Kanat Kıral, lokumun yanı sıra reçel, şeker, kolonya, çikolata, kahve ürünleri ve devam eden Ar-Ge çalışmalarıyla Bodrum’u ve narenciyesini en doğal şekilde yaşatmaya, hayatımıza lezzet ve gülümseme katmaya ‘’Eat Live Love’’ mottosu ile devam etmektedir.

Bugün Bodrum’un bu eşsiz lezzetleri Bodrum sınırlarını çoktan terk ederek, yurdumuzda birçok noktada satılmaya başladığı gibi gittikçe artan ihracatımız ile hem bu tadlar dünyada da tanınmaya, hem de ülkemiz ihracatına katkıda bulunmaya başladılar.